April 27, 2014

Owl Addict

Každý máme nějaké úchylky. Kdysi se sbírala céčka, někdo jiný třeba drží filatelistickou tradici nebo láká dívky na sbírku motýlů. Já si pamatuju nejvíce na hokejové kartičky, "Pogy" (takové kulaté věci, se kterými se pak dalo i něco hrát?) a japonské šílenství jménem Pokemon. S úsměvem vzpomínám na dealování před školou a rozbalování nových kartiček, jestli se tam třeba neobjeví "ten zlatej Pikačuu"?
Doba minula a lidi se (aspoň v to doufám), posunuli od sbírání Pokemonů někam dál. Třeba k sovám.
***
image

image

image
Soví moudrost se tu objevuje už nějakou dobu. Vždycky když vidím nějakou roztomilou sovičku, hned bych si ji koupila. Takže postupem se vykrystalizovala tahle sbírka, kterou mi pomohli rozšířit i mí nejbližší. Soví obsese se však netýká už jen mě. Hodně lidí v mém okolí vlastní už alespoň jednoho moudrého ptáka. Náušnice, přívěsky na krk, hrnky, talířky, kufry. 
Bohužel s tímto trendem ale všichni lidi nejsou úplně ztotožnění. Někdo se mě nedávno zeptal "Co s těma sovama všichni pořád máte?". 
Mohlo by mě to začít pomalu štvát, že všichni okolo je taky nosí. Ale když kolem mě jde nějaká poletující sůva, houpající se na krku své majitelky, jen se usměju. Řeknu si joo, další milovník sov.
Třeba časem přesedlám na něco jiného. Co takhle jeleni?


1 comment :

  1. Ten obal na iphone je dokonalej!! Sovičky má v oblibě bráchovo slečna, já jsem spíš na psy :-)

    ReplyDelete

Thank you for all your comments!