June 13, 2014

Quilted and so on

Prošíváme, prošíváte, prošívájí. Na prošívané bundě asi není nic převratného a všichni to známe. Já si nejdřív vybavíme zimu a lidi napěchované v tomto obleku, který (občas) ze svého majitele dělá spíše panáčka Michelin...a při pohledu na něj zvažuju přezutí na nové zimní. 
***
Prošívání dnes však není už jen trendem těchto bund, prošívát se dá v podstatě vše a jakkoliv. Více v postu!
PC6
Mikiny, kabelky, boty, šaty, obaly na mobil. A nemusí se jednat jen o starý známý obrazec čtverců či kosočtverců (asi záleží na úhlu pohledu), ale i tvary se různí. Dochází i ke kombinaci různých vzorů prošití, jak můžete vidět na obrázku výše (vpravo dole). 
Vždy také není nutné věc prošít celou, ale zvýraznit se dá jen některá její část - například boční pruh na kraťasech, ramena u kožené bundy, detail na kabelce.
Tato quilted technika je dnes běžně k vidění v kamenných obchodech (Mango, HM, Reserved), jak jsem sama při bloumání zjistila. Líbí se mi především plasticita, kterou to na věcech vytváří. Nikdy jsem nebyla typ na mikiny, ale díky tomuto stylu zvažuju, že bych si nějakou pořídila.
 A co vy, prošíváte? :)

PC1

Zelená, kanárkově žlutá, červeno-oranžová, barvy léta na mě mluví na každém kroku. Sice si teď hodně ujíždím taky na bílé a pastelech (ale jak si mám vybrat? :D), ale když vlezu do obchodu, tohle mě opravdu nenechává chladnou. A ty topy s potiskem obrovských květin!

PC2

Statement necklaces. Stále zvažuju jeho koupi, ale prostě 700,- se mi za něj dávat nechce. Také proto ho chci objednat z Ebay. 
Máte s těmito ozdobami z Ebay někdo zkušenosti?

PC3

PC4

PC5
Opravdu hodně vydařená je podle mě letos kolekce Bati. Zaujaly mě nejenom jejich letošní sandály, ale ve své nabídce mají teď i slip-ons a také Tomsy. Sice jsem si žádné z nich ještě nezkoušela, takže ke kvalitě a pohodlnosti se vyjádřit nemůžu, ale na oko, jedna báseň. Co nejdřív se tam zastavím a podrobím je svojí noze...a pak uvidíme, který pár se mnou půjde domů.
Hezký pátek třináctého :)

1 comment :

  1. Ten perličkový náhrdelník ze Zary vypadá úžasně! Tyhle mohutné se mi líbí, ale mám celkem citlivou kůži, takže se těhle kovů trochu bojím.. A botičky plánuju Toms, klasické černé, pokud mi budou sedět, protože mám samé barevné na léto :-)

    ReplyDelete

Thank you for all your comments!