August 07, 2014

CHEERS!

Jak už jsem se pochlubila v předešlém postu, jsem zase o rok starší (svůj věk tady rozmazávat nebudu, ale starší se snad ještě pořád nerovná stará). 
Raději bych se věnovala tomu, kde jsme druhého srpna oslavovali! Oslavovali jsme v Brně, v Baru, který neexistuje. Že je název matoucí? Žádné obavy! Bar samozřejmě dost dobře existuje, sídlí na rohu Kozí a Dvořákovi, přesně tedy na Dvořákově 1. Tedy přímo v centru Brna, kousek od náměstí Svobody. 
***
O podniku jsem slyšela dost zvěstí, avšak všechny mé smysly okusily prostory/alkoholy/jídla na tomto místě prvně minulou sobotu večer.
 A jaký že to pro ně byl zážitek? 
Čtěte dál!
AdobePhotoshopExpress_2014_08_07_10:29:48


14847154431_27dcd5faeb_o

Podnik vás ohromí již při vstupu. U něj totiž stojí doorman, který se vás zeptá na přání, zda máte rezervaci či nikoliv a následně vás odvede ke stolu. Nemohu opomenout také stylové oblečení! A jelikož jsme měli rezervovaný stůl nahoře a šli jsme po schodech, všimla jsem si na první pohled super červených ponožek pána.  
Detaily, které potěší.
***
Hned po usazení nám na stole přistály sklenice s vodou, kterou nám s úplnou samozřejmostí číšníci během večera doplňovali.
Měla jsem také připravené překvapení - dortíky princezny! :-D Na to, že to bylo vlastně "zboží" přinesené zvenku a nebyl to produkt baru, tak nám velice vyšli vstříc - naservírovali na talířky, přinesli lžičky a nakonec ještě donesli zapalovač, abych mohla svůj dortík sfouknout (a něco si přát). Ne všude by podle mě byli takto ochotní.

AdobePhotoshopExpress_2014_08_07_10:31:25

Teď už k samotným produktům, které jsme ochutnali. Pokud nejste extra znalec, většinu názvů alkoholu v lístku uslyšíte/uvidíte poprvé (tedy aspoň já to tak měla :D). Ale nic se nebojte, ochotná obsluha se vám bude snažit poradit. A pokud nebude váš číšník vědět (slečna nebyla úplně zběhlá, co se týče whiskey), pošle vám odborníka, který vám to podá i s výkladem.
 Na začátek jsme chtěli ochutnat nějaký "speciální" rum, popsali jsme, jak bychom si představovali jeho chuť (spíše sladčí) a slečna nám podle toho dva doporučila - samozřejmě v úměrné cenové kategorii, ne jeden panák za 300,-.
Konečná volba byla, no...výborná :)

AdobePhotoshopExpress_2014_08_07_10:34:48

AdobePhotoshopExpress_2014_08_07_10:35:41

Samozřejmě nezůstalo jen u alkoholu, ale vyzkoušeli jsme také jejich hamburgery - ty, co vidíte tady, jsou oba dva Premium. Na výběr máte ze dvou příloh - salát nebo hranolky (a tak jsme vyzkoušeli od každého :))
Musím říct, že se jedná o opravdu našlapaný burgřík - stál tedy 150 Kč, ale když si vezmu, že za menu v McDonaldu se platí podobné částky. Neváhám ani minutu.

AdobePhotoshopExpress_2014_08_07_10:41:02

AdobePhotoshopExpress_2014_08_07_10:32:40

Další na řadu přišla nabídka míchaných nápojů - sestra si zvolila Rapsberry rain (ten ve vyšší sklenici) - byl přiměřeně sladký, vychlazený a osvěžující (jak název napovídá, hlavní chuťovou složkou byly maliny). Já jsem ochutnala Osmnáct a půl hodiny v autobusu- ano, opravdu se to takhle jmenuje :-D 
 Nepředstavujte si žádnou hrůzu (což bezesporu osmnáct hodin v autobusu je). Drink měl lehce nahořklou chuť (asi paralela na těch 18 hodin), ale něco takového jsme si přála, takže spokojenost :)

14663689347_d625ed640c_o

AdobePhotoshopExpress_2014_08_07_10:33:56

Narozeninová růže z ubrousku a ochutnávka mého oblíbeného ginu :)Podotkla bych, že jsem ho chtěla s ledem, což v tomto podání znamenalo vrchovatou sklenici, tedy asi tak 5 kostek.
***
Pokud bych měla podat shrnující hodnocení: moc se mi líbil interiér, přízemí je řešeno monumentálně, s krásnou stěnou za barem, kterou tvoří nespočet lahví alkoholu, sahající snad až ke stropu. V tomto podniku je také prosklený výtah, který vás sveze seshora třeba až do suterénu, kde jsou toalety (to se asi taky jen tak nevidí :-D).
S obsluhou jsem byla také velice spokojena, od uvítaní, přes celou péči a pozornost, trošku mi to přišlo jako z jiného světa, což je dost škoda.
Nápoje také splnily to, co měly, jídlo jakbysmet. 
Prostě můžu toto místo jednoduše doporučit, je to zážitek!
 Jediná věc, která byla trošku nepříjemná, ale to bylo dané počasím - tu noc bylo dost horko a vzhledem k tomu, že byl podnik plný, tak bylo nahoře trochu tepleji. V takovém případě doporučuju letní zahrádku, která před barem nechybí :)
***
AdobePhotoshopExpress_2014_08_07_10:37:14

After party lunch.

AdobePhotoshopExpress_2014_08_07_10:38:31

Krásná kytička od mého milého :)

AdobePhotoshopExpress_2014_08_07_10:39:56

Pár dárečků, které jsem si zasloužila :-D Zajímavé je, že nezávisle na sobě jsem dostala všechno vylazené do růžovoučka - Chloé Roses - nádherná, skvělá čokoládka s malinami, růže a růžové víno.
 Děkuji! :-*

PS: Dnes se omlouvám za trochu horší kvalitu fotek, i proto jsou menší než obvykle - fotilo se v přítmí baru a bez blesku. Snad si článek užijete i tak! :)

5 comments :

 1. To musí být perfektní místo!! A je vidět, že sis oslavu moc užila :-)

  ReplyDelete
 2. wow tak to muselo byt uzasne!

  Inak posledné dni DERMACOL giveaway, tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2014/07/letna-giveaway.html

  ReplyDelete
 3. Téda, tak to je super, že jste tam byli spokojení, díky za tip na podnik :) Fotky jsou pěkné, dostala jsi krásnou kytičku i dárky
  veru-life.blogspot.cz

  ReplyDelete

Thank you for all your comments!