September 14, 2014

Inspiration of the week n°37

Právě finišuju ve čtení první knihy ze série Stiega Larssona - Milénium. Známe ji také podle podtitulu "Muži, kteří nenávidí ženy" nebo dle filmové adaptace, která nese v angličtině příznačný název  "The Girl With  the Dragon Tattoo". Hlavního hrdinu Michaela Blomkvista si střihnul poslední Bond Daniel Craig. 
Nejdříve jsem právě v roce 2011 viděla Larssonovo dílo zfilmované, až nyní jsem se dostala k četbě samotné (poté, co jsem nesčetněkrát toužila vypůjčit si knížku z knihovny a ona tam nikdy nebyla a nejméně dalšími třemi čtenáři byla rezervována, ehm). Uchýlila jsem se nakonec tedy k tomu, že jsem si ji stáhla v PDF do tabletu.
 A jako. Dobrý. Moc se mi líbí Larsonův styl psaní, vlastně vůbec nic mi na něm nevadí a čte se mi opravdu lehce, baví mě to a děj plyne (i když má několik rovin, to mi ale nevadí, naopak mě to nenechává usnout na vavřínech).
Navíc takovéto drama (se záhadami) mi sedí a mám ho ráda, takže pokud jste ještě nečetli, do-po-ru-ču-ji :)

PS: Jaké knihy máte rádi vy a co byste mi doporučili? :)


image

4 comments :

 1. Úžasná kniha! Taky jsem nejdřív viděla film (dokonce jsem na tom byla v kině, ptž zbožňuju Daniela Craiga :D a vůbec mi nevadilo, že to trvalo asi 3 hodiny, seděla jsem jako přikovaná) a pak teprve četla knihu a byla jsem z toho naprosto nadšená. Vlastně to tak dělám vždycky, že nejdřív chci vidět film a pak teprve čtu, protože vím, že nikdy nemůžu být zklamaná :). Opačně jsem to udělala jednou a to u Šifry mistra Leonarda a už to nikdy neudělám! :D Mám celou tu sérii Milénia v knihovně v takovém pěkném balení a teďka právě čekám, až bude v kině další díl, abych se nejdřív podívala a pak si přečtu knížku :)
  Jinak jsem hodně zvyklá číst klasiku ruskou (Dostojevskij, Tolstoj, Bulgakov), francouzskou (Zola) a mám ráda Kafku a Austenovou :) Největší srdcovka je ale stejně asi Harry Potter <3
  No a když už píšu tenhle dlouhej koment, tak jsem Ti už dávno chtěla napsat, že máš úžasnej styl! Hrozně ráda sleduju Tvůj blog, jen tak dál :)

  ReplyDelete
 2. Děkuji moc za takový komentář, krásně jsi se rozepsala, Andrejko :) Zolu mám taky ráda, jsem asi morbidní naturalista :D A Harry je klasika, i když všechny díly jsem nepřečetla, ale nikdy není pozdě začít (lepší pozdě nežli později, takové moje heslo :))
  A pochvala na blog těší taky moc, vždycky mě to utvrzuje v tom, že to někdo (i snad) čte a že se mu to navíc ještě i líbí! Takže ještě jednou díky <3

  ReplyDelete
 3. Četla jsem celou trilogii a opravdu mě to chytlo, úžasný!! Jinak já prostě nedám dopustit na Murakamiho, všechny jeho knížky jsou super, ale nejradši mám "Kafka na pobřeží" <3

  ReplyDelete
 4. Mně osobně kniha zklamala. Dost lidí mi ji doporučovalo, ale za mě opravdu ne. Asi to bude tím, že obecně nemám moc ráda detektivky:) Doporučuju cokoli od Johna Irvinga, snad kromě V jedné osobě, nebo Murakamiho Norské dřevo nebo právě Kafku na pobřeží, jak píše slečna přede mnou :)
  perko101.blogspot.cz

  ReplyDelete

Thank you for all your comments!