November 20, 2014

WINTER TIME & HATS

Ač prvoplánově mají čepice zcela jasnou funkci, jak si pamatujeme z dětsví - abychom nenastydli - neznamená to, že chránit se před zimou  přece nemůžeme stylově. Zima se jasně a nekompromisně začíná ozývat, je třeba začít bojovat. 
Ráno jsem vstala, rozespale jen tak v županu sejdu do kuchyně, zamžourám na teploměr a co nevidím - jen 4 stupně nad nulou. Ehm. Jasný signál, červené světlo v hlavě začne blikat - čas na pokrývku hlavy je tady.
A tak, pokud už si mám něčím ničit účes (i když v zimě mi ho stejně zničí buď vítr, sníh, déšť nebo cokoliv jiného, hnusného, mokrého a zákeřného - takže ta čepka/hučka/baret na hlavě mě fakt nezabije), tak aspoň nějak tak, jak se mi to bude líbit.
Proto jsem si pro vás přichystala malý výběr toho, jaké rozličené tvary se dají "umístit" na ty naše krásné hlavičky.
Pro více inspirace - CONTINUE READING!

PicMonkey Collage
source  of images: www.pinterest.com
1) Beanies
Na první pohled "obyčejné" čepice, které už ale dávno nejsou jen doplňkem na sáňkování. Nosit je můžete v podstatě k čemukoliv, tabu nejsou ani elegantnějsí outfity. A čím výraznější a kontrastnější barva (pokud máte odvahu), tím lepší! #nebojímesebarev

Hats
source  of images: www.pinterest.com

2) Hats
Znovu stálice mého módního nebe alias klobouky. Letos jsem se do nich prostě zbláznila a jakmile v obchodě nějaký zahlédnu, hned běžím a zkouším. Ráda bych si pořídila barevný, ale v kamenných obchodech se setkávám jen se samými černými (max tak béžový, ale vzhledem k mým světlým vlasům a pleti to asi nebude to pravé). Navíc, jak už jsem si několikrát stěžovala, moje hlava je tak mrňavá, že je mi skoro vše velké. Máte tip na nějaký obchod (e-shop), kde se dá sehnat v barvě (a uvidím z pod něho ven? :-D)? 

PicMonkey Collage
source  of images: www.pinterest.com

3)Fur Hats
Hučky, beranice. Sama vlastním bílou beranici a vínovou hučku, kterou jsem vloni pořídila v F&F. Jako holka z vesnice hodnotím hučky jako extravagantnější kousek, protože ty pohledy, když v "tom" vyrazím ven, jsou k nezaplacení :-D (ovšem nedělejme si iluze, Brno na tom není o moc lépe). V těchto končinách však pozornost vzbuzuje vše, co je "o trochu výraznější". Kdo je z maloměsta nebo venice, asi víte, o čem mluvím. Za mě ale mají zelenou.
PicMonkey Collage
source  of images: www.pinterest.com

4) Berets
Baretky - Francie, proužkatá trička, spojení ženskosti, ale zároveň pánský styl, výrazná rtěnka. To všechno se mi vybaví ve spojení s tímto kouskem. Záleží, kým zrovna chcete dneska být. Buďte ním. Snad nikdy podle mě nevyjdou z módy. 

PicMonkey Collage
source  of images: www.pinterest.com

Poslední koláž je trošku speciální. Vzhledem k tomu, že se převážná většina dostupných obrázků soustředí na zobrazování žen s dlouhými vlasy, prohledala jsem trochu více pinterest a snažila se najít inspiraci pro ženy s krátkým účesem (jestli si to žádné nečtou, tak inspiraci pro mě, teda). Za mě - je to roztomilé. 
V jednom z rozhovorů k mé bakalářce jsem se zeptala nejmenovaného kadeřníka: "Co si myslíte o vnímání stereotypu - žena má mít dlouhé vlasy?" On odpověděl: "Dlouhé vlasy jsou ženské, ale pro mě nudné". Čímž nebrojím proti dlouhým hřívám - krásné vlasy jsou krásné vlasy :), ale nemusí to být "to jediné možné". (upozorňuji, že v době, kdy jsem tento rozhovor dělala, krátké vlasy jsem neměla :)) 
Takže hlavně, ať to není nuda!

3 comments :

  1. úžasná inspirace!! já se asi zítra vypravím pro nějakou barevnější čepici, všechny jsem nechala v ČR a místní zimu trochu podcenila (možná bych to přežila i bez ní, ale proč si neudělat radost, ehm. :-)), asi zvolím vínovou nebo žlutou! A klobouky tady taky dost frčí, hodně barevnějších mají v parfois, zkus mrknout na net, zasílají i do Čech :-)

    ReplyDelete
  2. Taky mám krátké vlasy cca 2 měsíce a je to to nejlepší co jsem udělala :D Nejradši nosím beanie, ale ten prvni ''krátkovlasej'' klobouk je nádhernej =)
    A ano souhlasím s tebou , v Brně lidi koukaj na cokoliv jinýho dost divně :D

    www.bornfromstyle.blogspot.cz

    ReplyDelete

Thank you for all your comments!