February 16, 2015

INDUSTRA RESTAURANT DAY

Po odmlce se opět hlásím. Zakončila jsem úspěšně zimní semestr, stihla být nemocná, absolvovala nějaká další vyšetření (o tom více třeba příště) a dneska jsem zase znovu vkročila do víru univerzitního života první přednáškou. No a abych nezapomněla, někde mezi tím vším jsem si včera stihla zaběhnout na Industra Restaurant day. Přináším vám z akce malou fotoreportáž :)

image

Akce se konala v brněnské Industře, tedy v areálu bývalých mrazíren. Dnes už skutečně pouze bývalých, tento ráz si budova zachovává spíše  už jen zvenčí, ač induriální duši mají i vnitřní prostory. Pod taktovkou spousty dobrovolníků se Industra poslední dva roky zútulňuje a postupně proměňuje (více o historii a vývoji si můžete přečíst zde). Konají se tady nejrůznější workshopy, výstavy nebo akce, jakou byla právě ta včerejší. A co jiného dělat na Restaurant day než ochutnávat a ochutnávat. Amatérští kuchaři si pro nás připravili občerstvení všeho druhu - sladké i slané pochutiny, obložené chlebíčky, nechyběla ani raw a vegan strava, croissanty či polévky (mrkový krém se zázvorem, mňam) a hlavní chody - doslova a do písmene Matyho Chálka. Společnost doplňovala i výborná káva z místní kavárny (Industra coffee), která je v areálu i mimo tyto akce běžně v provozu.

image

Trochu mě ovšem mrzí, že jsme na akci přijeli v poledne, tedy dvě hodiny po oficiálním začátku a jídlo už pomalu docházelo (samozřejmě jak u kterých stánků). Těšila jsem se, že konečně něco ochutnám od slečny Dezertíny, nad fotkami jejíchž zákusků pravidelně slintám. Ovšem v poledne už tam vůbec nebyla a jak jsem se později dozvěděla na její facebookové stránce, vše prodala za pouhé dvě hodinky. Škoda, příště musím přijít ještě dříve! :)

image

image

V prostoru byly nachystané také šicí stroje, kde si zájemci mohli ušít prostírání dle svých představ. Pravda, moc velký nával u nich nebyl, lidé se spíše vrhali na jídlo :) Na druhou stranu, tato místa byla těmi posledními, kde nikdo neseděl. Jinak bylo lidí všude doslova plno! A tak mi nezbývalo, než si mrkvový krém vychutnat takzvaně na stojáka :).

image

image

image

image

image

2 comments :

Thank you for all your comments!