March 30, 2015

CUP CAKE CUP vol °2

Válka s cukrem. Tak by se dalo nazvat moje nedělní odpoledne, kdy jsem se zúčastnila brněnského Cup cake Cupu. Ne, nejsem opravdu z těch, které by počítaly každý miligram cukru a hlídaly si, jestli nesnědly o jednu kalorii víc nebo míň. Každopádně, můj glykemický index po této ochutnávce musel vyletět až do nebeských výšin. Však se podívejte samy, není tohle cukrové nebe? :)
***
Byl to již druhý ročník soutěže plné cukrářských nadšenců, kteří svou závilost na těchto malých dortících přenášejí i na druhé. Některé Cup cakes jsou až mistrovská díla, že jsem vůbec nechápala, jak se dá něco takového holýma rukama vytvořit :-D 
Celou událost provázela super atmosféra a příjemné prostředí Café Atlas, které jako vždy nezkalamalo. Soutěž měla pod taktovou jako vloni její zakladatelka a to Veronika, píšící Z Ghetta Blog. Musím říct, že se pro mě osobně vydařil další ročník ještě o chlup více, než ten předchozí, aneb jak se člověk učí a může své aktivity více a více zdokonalovat :)
Za prvé, myslím si, že letos bylo lépe zvolené datum. Na první pohled se může jako konec dubna (jak tomu bylo vloni), jevit jako nejúžasnější napád - jaro už je v plném proudu, sluníčko svítí, ptáčci zpívají a k tomu si budete s mistrovskou a smyslnou dokonalostí přikusovat jeden cup cake za druhým. No, ale teď si představte, že naženete do jedné místnosti 50 lidí, kteří se tlačí jeden vedle druhého, snaží se urvat jeden kousek pro sebe, v okolí začíná být horko, krém teče...to už tak smyslné není :-D Letos tedy datum na jedničku :)
A druhá, celkem zásadní věc. Jak si můžete všimnout na fotkách, ochutnávací dávky byly již dopředu připravené na jednorázových plastový lžičkách/vidličkách. Tak jednoduchá věc, ale tak efektní! Vloni jsme si Cup cakes porcovali sami, ale přiznejme si - rozdělit takovýto dortík na pravidelné osminky je fakt umění. Takže to pak vypadalo nějak všelijak. Ale letos - to jste se mohli pokoušet i o to smyslné zakusování :-D
Nakonec nemůžu opomenout, že u všech kousků se cukráři opravdu vynasnažili a vytvořili opravdovou nádhernou podívanou s kompletní dekorací. Takže díky za super zážitek!

Teď už dost mluvení a kochejte se :)

Vaše Eli
PicMonkeyCollage1

PicMonkeyCollage5


PicMonkey Collage3

PicMonkey Collage2

PicMonkey Collage4

PicMonkey Collage6

PicMonkey Collage7

7 comments :

 1. Wow, tak tohle JE cukrové nebe. Škoda, že jsem o tom nevěděla :( Moc ti to slušelo, Eli :)

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Tak tam bych normálně umřela :D
  nádherné fotky!

  ReplyDelete
 3. WOW, to muselo být nebe a peklo v jednom :D

  Lucieswlife

  ReplyDelete
 4. Teda, nádherné fotky, vypadá to moc pěkně :) hned bych si dala :D :)
  One blondie life

  ReplyDelete
 5. Ty fotky jsou dokonalé, moc se mi líbí tvůj outfit nakonec. :) Tolik barevných mnamek!

  http://assecondmoments.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Omg, tak tomuhle říkám sladké nebe! <3 Jsem zrovna po obědě a přemýšlím nad nějakou sladkou tečkou.. tak teď bych si dala minimálně tři . . . Krásné fotky! :-))

  ReplyDelete
 7. Tak to je teda božskost! Úplný ráj na zemi. Ach jo..hned bych si dala..
  ...///Instantní krása//...

  ReplyDelete

Thank you for all your comments!