March 10, 2015

DO NOT TAKE PICTURES

Víte, že je zakázané si v obchodech fotit oblečení? Mě přesně tahle situace nedávno překvapila, když jsem si fotila nějaké tričko v Reserved. Najednou ke mě přistoupil pán ze security a upozorňoval mě, že si nic fotit nesmím. Sice jsem zůstala trošku jako opařená (jakože se na mě vždycky v obchodech dívali trochu divně, na to jsem si zvykla, ale přímo zákaz?), ale nedalo mi to, a zeptala jsem se "proč?". Prý "to lidi dávají na internet a můžou o těch věcech psát, že se jim (třeba) nelíbí". "Hmm, já bych vám negativní reklamu nedělala, právě naopak", nenechala jsem se odbýt. Diskutovat ale nemělo cenu, pán se jen usmál a tak jsem to nechala být. 
Co si o tom myslíte? Říkala jsem si, že příště si všechny kousky budu brát jen do kabinky a vyfotím se tam - pokud mě teda nebude snímat kamera a neodvlečou mě jako zločince :-D Když jsem vyšla z obchodu ven, kontrolovala jsem ještě, jestli i na dveřích mezi cedulkami "nevstupujte s jídlem", "nevstupujte se psem" je přeškrtnutý foťáček. Byl tam. Každopádně, já si tímto způsobem  obchody dost mapuju (jsem vadná? :D), abych měla přehled, co se mi kde líbilo, kolik co stálo, abych se tam pro daný kousek mohla třeba vrátit. 
Vidíte pak nějaký rozdíl v tom, když si stáhnu obrázky z webu e-shopu (a dám je na blog) a nebo když je vyfotím přímo v obchodě (a dám je na blog)? Či je oboje zakázané? 
***
Co se týče outfitu, tento je z minulého týdne, kdy nebylo až takové teplo (vlastně byla dost kosa). Dneska jsem se ale hrozně namlsala sluníčka, jak bylo krásně. Nemůžu se dočkat, až rozjedu jarní šatník. Což mi připomíná, že chci ještě udělat řádnou čistku a vyházet vše "nepotřebné". 
Co vy a jarní detox (oblečení)? :)

PS: Na konci je jedna "bonusová" fotka, kde mám opravdu úžasný výraz :D Ale přesně ukazuje na to, jak foukalo a jaká byla zima...co bych pro fotku bez kabátu neudělala, že :)

Vaše Eli.
image


image

image

image

image

image

Když se do vás vítr opře, vypadá to asi takto :-D (reálně sice 5 nad nulou, pocitově tak mínus 10): 

image
shoes - Baťa
skirt - Sheinside
sweater - H&M
necklase - Mohito
bag - Mango
coat - F&F

photos - my sister

10 comments :

 1. Velice ti to sluší! No tak to budeme brát do kabinky a nechávat to prodavačkám na věšáku ke sklizení. Celé je to nesmyslné. Přece si to fotím, protože se mi to líbí a uvažuji o koupi, ale doma si to potřebuji v klidu promyslet a třeba přijít na další kombinace. Jen ať to tak ty obchody dělají...takže Reserved říkáš? Tak tam chodit nebudu a nebudu tam už nic kupovat. Třeba si to jejich marketingoví pracovníci přečtou a pochopí! Pokud je něco ošklivé, tak si to stějně nekoupím, ne? (mimochodem, působila jsem jako marketingová ředitelka a i vzdělání mám, dvě vysoké školy v zahraničí)

  Stejně kdo si něco chce vyfotit, tak si to vyfotí. V dnešní době kamer v propisce nebo miniaturních přístrojů, které nikdo nevidí...WTF

  Je to celé na hlavu postavené.

  Super článek!

  ReplyDelete
 2. Tak to je fakt veselé, že už i sekuriťáci drbou blogerky, že si něco fotí :D Moc ti to sluší, Eli. Já jsem z té zimy minulýt týden nemocná :( Na jaře čistka musí být, to je jasná věc!

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Sluší ti to, ta poslední fotka je skvělá! :D Já o zákazu focení vím, ale nikdy mě ještě nikdo nevyhodil (ne že bych si oblečení v obchodě fotila nějak často :D

  Lucieswlife

  ReplyDelete
 4. My máme taky takovej zážitek s kamarádkou a právě z Reserved. A to jsme se teda fotily v kabinkách a v tom oblečení na sobě. A najednou na nás přes ten závěs huláká sekuriťák, že se fotit nesmí, že slyší cvakání foťáku. Tak jsme si taky ťukaly na hlavu a radši odešly :D

  ReplyDelete
 5. O tom zákazu vím, kdysi jsme chtěly s Terkou z Green eyes of Brno fotit ve Vaňkovce (jakože outfit v nákupním centru) a taky jsme hned byly vykázaný. A to nám šlo jen o prostředí, nefotily jsme nic v konrkétním obchodě.. Zvláštní.
  Moc pěknej outfit a prostředí Konečňáku, tam mě snad nikdy nenapadlo fotit :)

  ReplyDelete
 6. Strašně ti to sluší, ten svetr má krásnou barvu:)

  ReplyDelete
 7. Ten začátek článku mě překvapil. Nečekala jsem, že je zakázané si fotit oblečení v obchodech, ale díky za upozornění. Radši si zkoušet nebudu :D A pěkné fotky, sluší ti to :)

  Life by Peggy

  ReplyDelete
 8. V obchodních centrech jsou na to strašně hákliví. Ve Vaňkovce i v Olympii. V Olympii jsem jednou pro školní projekt o nakupování chtěla natočit, jak lidé chodí po nákupním centru - obyčejné záběry z chodby. A hned mě hnal sekuriťák, že si musím sehnat povolení o managementu. Je to fakt pitomé. :(

  ReplyDelete
 9. Zajímavý článek! :) Asi to hodně záleží i od obchodu, ve Vaňkovce jsem si v O'Neillu vybírala mezi bundama a nemohla se rozhodnout a prodavačka mi ještě pomáhala bundu věšet někam, aby to šlo dobře vidět :D A říkám si, že jsme to dobře vychytaly s tím focením outfitu nahoře na schodech ve Vaňkovce, jak jsme pořád jezdily nahoru a dolů! :))

  ReplyDelete

Thank you for all your comments!