April 07, 2015

THREE MONTHS

Nechci vás děsit, ale víte o tom, že už je čtvrt roku z letošního roku nenávratně pryč? Pokud připustím, že je duben, nepřipadá mi to zdaleka tak hrozné jako říct, že uběhly tři měsíce. Čtvrt rok je formulka, se kterou nejsem paradoxně vůbec sžitá :-D Okamžitě mi začnou nabíhat v hlavě čísla...jako třeba:

*už před měsíce a půl byl Valentýn
*už za měsíc má přítel narozeniny (dárek? dárek!)
*už za 6 týdnů končí semestr
*už za měsíc to bude rok, co oficiálně otravuju ve virtuálním prostoru
*za tři měsíce začínají prázdniny (a když budu moc šikovná, tak třeba i dřív :-D)
* za čtyři měsíce oslavím čtvrtstoletí (s těma čtvrtkama se dneska naotravuju nehorázeně)

Ale vy všichni se na planetě Zemi vyskytujete jistě častěji, nežli já, takže vás takovou informací nemůžu absolutně zaskočit, že? Každopádně, musela jsem na to konto prolézt mobil, vyhrabat některé fotky, které jsem za tu dobu pořídila a rozhodla jsem se o ně s vámi podělit :)

Nature


* Ne, tato sněhová vánice není skutečně nasnímána na Velikonoční pondělí, i když to k tomu nemělo daleko! O pár fotek níž můžete vidět našeho kocourka Pendulu (vím, divnější jméno asi neexistuje, ale prostě vypadá jako Pendula :-D), který s vánicí bojoval. Včera. Fotka nahoře je z letošní zimy a aspoň mám důkaz, že i u nás na Jižní Moravě se sníh vyskytoval (přinejmenším pár hodin).

* Dále se můžete seznámit s mou obscesí fotit oblohu, za všech okolností: je libo blankytnou modř, západ či východ slunce nebo duhu? Ještě mi chybí hromy a blesky a bude to komplet!

BloggerskýBazárek
* Vydala jsem se na bloggerský bazárek, který se konal v Brně - poznala jsem díky tomu další holky se stejnou zálibou v bloggování, za což jsem moc ráda :) Jestli jste článek nečetli, můžete se více dozvědět tady.

* Jednou z pravidelných akcí, které se v Brně konají, jsou takzvané Hadrárny - takový Vinted naživo, kde si můžete z druhé ruky koupit oblečení/boty/doplňky a ještě tím třeba přispět na dobrou věc :) Kdo  jste z Brna a ještě se to k vám nedoneslo, můžete je sledovat na Facebooku a to zde. Nejbližší Hadrárna se bude konat 28. dubna v Café Alas!

Ples
* Ani letos jsme nemohli vynechat ples gymplu, na kterém jsem strávila osm let...jooo, dlouhá doba. Řadí se do kategorie školních plesů level vesnice (sice máme oficiálně status města, ale s dvěma tisíci obyvateli jste prostě pořád na vesnici :-D), takže žádný přísný požadavek na dresscode není - se ségrou jsme tedy vyrazily letos jako černé duo, přítel to doladil úzkou černou vázankou  a bylo vystaráno :)

Random

* Stává se vám, že dlouho chodíte kolem něčeho fakt pěkného a jste jako slepí a hluší a nic nevidíte-neslyšíte? Tak přesně to se mi stalo s tímto krásným domem a jeho fasádou. Většinou jsem totiž chodila po chodníku přímo pod ní, takže nahoru jsem se nedívala. Až jsem jednou vykračovala přes ulici, nahoře krásně svítilo slučníko a najednou HÁÁÁLELUJA (slyšíte ten chorál), já jsem si těch kytiček konečně všimla!

* Nové slipony, které na svou premiéru čekaly onoho čtvrt roku. Koupila jsem je už na přelomu roku, s velkým štěstím a malým omylem vydávající pobočky a to za 149,-. Pasovala jsem je tedy na kup roku 2014. Poprvé jsem si je vzala před čtrnácti dny, plná nadšení, že konečně přišel jejich čas....a ony mi tak dodřely nohy, že ještě teď mám na patě malý stroupek :-D Parádo trp, jak se říká a že já s botama trpím vždycky - ještě jsem si nekoupila pár bot, na kterém by mě ze samého začátku něco netlačilo/nedřelo. Ale to se rozchodí, věřím tomu! Je tu ještě někdo s "postiženýma nohama"? 

* Po roce jsem vyzkoušela nového kadeřníka, salon Jacob&Stylers v centru Brna. U té parádní masáže hlavy jsem skoro usnula :-D Navíc pro studenty platí speciální akce a to takzvané studentské úterky, kdy jsou ceny pro studentské kapsy o dost příznivější než ty běžné. Zhruba za měsíc se chystám znova a už přemýšlím, co tentokrát...že by změna? :)

* KONEČNĚ jsem začala chodit na power jógu...teda, nevím, jestli chodit není moc silné slovo, byla jsem tam teprve dvakrát, ale dobrý pocit ze cvičení mi vydržel celý následující víkend - že mě něco bolí z fyzické aktivity a ne z neustálého sezení u počítače v práci/ve škole/u blogu (ha!). Někomu to může připadat jako nic, ale pro mě je to podstatný krok, že jsem se vůbec dokopala tam dojít. A ve čtvrtek jdu zase!

* A již výše zmiňovaný kocour, který včera, na Velikonoční pondělí, zapadl sněhem.

Outfits1

Outfits2

* Na konec ještě přidávám rekapitulaci některých outfitů, které jste mohli na blogu vidět. 


Většinu fotek jste měli možnost si prohlédnout také na mém Instagramu, tak pokud mě ještě nesledujete, můžete si mě přidat tady (@ellie28m) :)

Ke konci týdne nám slibují úžasných dvacet stupňů, tak už se na to hrozně moc těším! Ve čtvrtek máme v plánu se vydat na gardening pop-up ve Skøgu, tak kdo budete mít cestu, určitě se taky stavte :)

A krásný následující čtvrt rok! (nemusí se přece přát jen do nového roku :-D)

Vaše Eli.


4 comments :

 1. To je uplně skvělej článek <3 ty fotky oblohy jsou úchvatný a krásně jsi to všechno rozepsala :))

  ReplyDelete
 2. Tie fotky sú skvelé! Milujem takéto články, určite by som si prečítala častejšie niečo dlhšie od teba. Príspevok na jednotku.

  http://baribircak.blogspot.sk/?m=1

  ReplyDelete
 3. Ten článek je skvělý, máš super fotky :)

  Lucieswlife

  ReplyDelete

Thank you for all your comments!