June 07, 2015

TIP NA BEZSTAROSTNÉ LÉTO: SNÍDANĚ V TRÁVĚ

Kdo by nemiloval víkendové válení se v posteli. Ovšem zimě letos už definitivně odzvonilo, tak proč nevyužít jiného potěšení? Volný víkend je nejlepší příležitostí připravit si královskou snídani na balkon, terasu nebo třeba rovnou uspořádat malý piknik. V dopoledních hodinách není slunce ještě natolik silné, aby vám přivodilo úžeh nebo roztavilo vámi vytvořené dobroty. 

Že jste doma samy a přijde vám chystání okázalé snídaně jen pro vás zbytečné? Právě naopak! Užijte si to, že vás nikdo nebude vyrušovat, vezměte si oblíbenou knihu, nachystejte si pořádnou dávku vitamínů a relaxujte. Nejenže vás to bude bavit, ale nachytáte při tom i trochu bronzu. A co víte, třeba jako Samantha ze Sexu ve městě narazíte pohledem na zajímavého souseda. 

Untitled

Moje oblíbené snídaňové menu: banánové palačinky

- jeden zralejší banán
- dvě vejce
- kokosový olej
- jahody
- skořice
- chia semínka
- kešu oříšky


Banán rozmačkejte v misce a přimíchejte k němu dvě rozšlehaná vejce. Pořádně promíchejte, aby se ingredience spojily a vzniklo těstíčko (tato dávka vám vystačí na tři palačinky o průměru 10-15 centimetrů). Pánvičku jemně potřete tukem (výborný je kokosový olej) a nalejte na ni část směsi. Počkejte, dokud se palačinka pořádně nepropeče a pak ji opatrně obraťte. Až máte všechny kousky hotové, můžete začít vrstvit - palačinka, jahody, skořice a celý postup zopakujte třikrát. Nahoru můžete navršit chia semínka, oříšky nebo třeba nastrouhat čokoládu. Fantazii se meze nekladou.

Já si k tomu všemu ráda dávám ještě grep, nesmí chybět ani mátový čaj. Pokud budete lenošit na sluníčku celé dopoledne, nezapomínejte doplňovat tekutiny. 

2 comments :

 1. Páni, vypadají skvěle. :)

  Ela

  ReplyDelete
 2. ranajky v trave- nieje nic lepsie :)
  inak vyskusaj ich aj bez vajec
  www.donnaiveh.com

  ReplyDelete

Thank you for all your comments!