January 05, 2016

YEAR FULL OF FOOD. AND NEXT?

Minulý rok byl kromě spousty skvělých zážitků, na které jsem vzpomínala v minulém článku, taky plný spousty dobrého jídla! Na tom já totiž nešetřím. Poslední dobou si uvědomuju, že jsem schopná mnohem víc utrácet za jídlo než třeba za oblečení #faktobjevroku. To samozřejmě souvisí i s tím, že jsem se přestěhovala, jídlo už se v ledničce neobjevuje jen tak samo od sebe (nebo že by?) a taky vařím ještě víc než dřív. A zatím se daří! Mezi poslední výtvory patřila pomalu pečená vepřová kotleta, neboli karé #tosemchytrá, ze které se nám dělaly boule za ušima. Mňamka pro všechny masožravce.

Kdo mě sleduje už nějakou dobu, novinkou pro vás ani nebude, že se stravuju bezlepkově. Běžné pečivo nejím už rok a to z přesvědčení, že to mému tělu moc nesvědčí a bývalo mi kvůli tomu špatně (docela detailní popis v článku zde). Čím dál tím víc ale začínám přemýšlet o tom, zda to nemá souvislost i s užíváním hormonální antikoncepce. Docela často čtu o tom, jak mají ženy po x letech polykání prášků problémy vrátit se k normálnímu fungování, jejich tělo je z hormonů totálně zblblé. To jsou však efekty, které se projeví až po vysazení, co ale efekty způsobené přímo při dlouhodobém užívání? O tom, že se antikoncepcí krmím nějaký ten pátek ví všichni doktoři, se kterými jsem problémy konzultovala - nikdo mi ale neporadil je vysadit, ani je "neobvinil" z mých problémů. 

Co myslíte, stálo by to za vyzkoušení? Máte někdo zkušenosti? Díky moc za vaše názory :)

No a teď už se mi zbýhají sliny na zítřejší snídani a pokud máte ještě teď hlad, raději se na fotky ani nedívejte! :-D

Food4


Food2

Food1

Food3

Food5

Tento rok bych taky chtěla zase začít pravidelně baštit víc zeleniny, které jsem podle mě poslední dobou moc nedala a trochu v tomto ohledu zpohodlněla (a už je to vidět :-D). Ono hodit do vařící vody rýžové těstoviny je jednodušší, než očistit a nakrájet všechny složky na salát, ehm. 

Dáváte si i vy nějaké stravovací "cíle"? :)

Krásný den!

Vaše Eli

1 comment :

  1. A už mám zase hlad :D :( Takhle na noc je to supr :D

    www.ketyland.blogspot.cz

    ReplyDelete

Thank you for all your comments!