February 22, 2016

CAMEL IS BACK

Nostalgie podle mě dohání čas od času každého z nás. Ať už se jedná o oblíbenou pohádku z dětství, babiččino jídlo, které jsme baštili vždycky při návštěvě či první zhlédnutý horor (taky jste se tak rádi báli?). Hodně úsměvné jsou vzpomínky na vytáčené připojení k internetu (což si jiště většina současných bloggerů v kategorii do 18 let už těžko pamatuje :-D). Vidím to jako dneska, kdy na mě vždycky vyskočila zlověstná tabulka, na které neúprosně ubíhaly minuty připojení a jeho celková cena. Vždycky jsme měli povoleno tak maximálně 15 minut (což se občas podařilo lehce přešvihnout, přece jen bylo to takové lákadlo!), témata na referáty jsem si tehdy v prvním ročníku nižšího stupně gymplu (počítej se mnou - ve 12 letech) hledala ještě v knížkách. 

Podobnou, ale kosmetickou nostalgii, ve mě nedávnou vyvolalo modré Labello, které rozdávali v Rossmann drogerii zdarma k nákupu. Otevřela jsem ho, jemně přejela rty...a ta vůně! Prostě žádný jiný balzám nevoní takhle! Postavila jsem ho k monitoru počítače před sebe. Vzápětí ho ale otevírala každých následujích pět minut. A ještě a ještě. Jakoby mě ta narůstající vrstva loje na rtech měla magicky přenést o X let zpátky. Pro mě je Labello něco jako historický kosmetický artefakt (cože?:-D), první balzám na rty koupený u nás "v drogerce". A růžový, s perleťovým leskem! Fotky tohoto zázraku se objevovaly všude, v televizi, byla jimi zaplavená Top-dívka (ano, můj srdeční časák "under 15"). 

Jeho vůně se ale ani po letech nezměnila. Co na tom, že tehdy ta růžová perleť vypadala na mých třináctiletých rtech asi pěkně blbě, vzhledem k tomu, že to dělalo divný film a v podstatě nešlo pořádně nosit. Prostě jsem ho měla a za to jsem byla ráda. A jsem doteď, protože co by vytvářelo tyhle vtipné, ale hezké vzpomínky.  
***
Teď už koukněte na můj pohodový víkendový outfit, poprvé jsem po zimě zase vytáhla svůj camel kabátek a zkusila šedivé vrstvení! Já si teď už jdu zase natřít rtíky Labellem (závislák!) a vy se mějte hezky!

Máte taky nějaké svoje "Labello"? :)

Vaše Eli 

DSC_0680
photos: my sister


DSC_0616

DSC_0628

DSC_0637

DSC_0655

DSC_0581

DSC_0608

DSC_0669
shoes - Mohito
trousers - MNG outlet
cardigan - MNG outlet
sweater - MNG
coat - Zoot
scarf - MNG
bag - MNG

6 comments :

 1. Hezka kombinace neutralnich barev. Kdybych ja zacla vzpominat...tak pred triceti lety byla rtenka Amica ve dvou odstinech! Moje teta nosi tu svetle ruzovou cely zivot parkrat do roka (urcite ma jeste tu Amicu :-)))

  ReplyDelete
 2. Vytáčecí internet :D Pamatuju si, jak jsem dostala vždycky za uši, když přišel účet za telefon :D Pro mě je taková kosmetická vzpomínka strašně lepkavý ovocný lesk na rty v kuličce. Už ani nevím, co to bylo za značku, ale všecky "frajerky" jsme ho na základce nosily.

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. To je úplně super, díky za komentáře! Na ten lesk na rty v kuličce jsem úplně zapomněla, to byl taky mega hit :-D Ty obaly měly takové výrazně barevné odstíny, červený, zelený, oranžový...:) Možná jsem ještě zapomněla dodat, že vytáčené připojení se točilo přes pevnou linku (ano!) a vždycky to v telefonu divně chrastilo a pípalo. A současně se tedy samozřejmě nedalo nikam volat a nikdo se nedovolal k vám. Jo a "mobily" (jak jsme říkali my "cihly" - obrovské, težké, s jednořádkovým displejem) moc lidí nemělo :-D :)

  ReplyDelete
 4. Ty ovocný lesky s kuličkou! Měla jsem snad všechny barvy a furt si to patlala na rty :D Přitom to tak hrozně vysušovalo, když tak nad tím přemýšlím :D
  P.S.: krásný outfit, Eli!

  ReplyDelete
 5. Totálně boží vlasy! A já mám takovýhle "labello", co je skoro taky Labello, ale je to Placenta z lékárny. A prožívám s ní přesně to co ty :D je to vtipný!

  ReplyDelete
 6. kabátik je krásny a veľmi sa mi páči aj tvoja kabelka :)
  Drew's Beauty

  ReplyDelete

Thank you for all your comments!