April 27, 2016

I'M SICK AND TIRED OF BEING SICK AND TIRED

Někteří je nesnáší, jiní je milují. Řeč je o těchto (možná trochu prapodivných) kalhotech s názvem culottes. I přestože do výšky modelky mám opravdu daleko, tentokrát jsem si je troufla vzít k teniskám. Obecně se to sice malým holkám nedoporučuje, ale na to jsem se vykašlala. Break the rules! Podle mě jsou tyhle kalhoty šmrncovní  a navíc ještě super pohodlné. A to každá z nás někdy prostě potřebuje. Jejich využití v elegantnější verzi jsem postovala už vloni, tak určitě mrkněte sem :) Kromě outfitu můžete taky srovnat, jak mi od září poskočila délka vlasů! Rozhodla jsem si je nechat zase trochu poporůst, tak uvidíme, jak dlouho mi to vydrží a jestli to brzo nevezmou nůžky útokem :) Dneska jsem se rozepsala, tak se připravte na hodně kecací článek, který má co dočinění s titulkem...tak jdeme na to --->>>

DSC_0879
photos: my sister

Minule jsem psala o tom, že mám teď dost času na to přemýšlet, třeba o létě. Důvod to má jednoduchý - jsem totiž nemocná. Článků a receptů na jarní únavu najdete na netu nespočet, podle mě to k období patří asi stejně jako kvetoucí stromy. Na druhou stranu mi to vždycky vrtá hlavou - jaro je tak super, tak proč bychom z něj měli být sakra unavení?  

Letos jsem si myslela, že jsem do toho asi taky spadla. Byla jsem zmožená. Pumpovala jsem vitamíny, ale moc se to nelepšilo. Spíš naopak. Snad nemám únavový syndrom? běhalo mi tak hlavou. Taky hodně trendy záležitost. Každé ráno jsem se totiž probouzela ve stavu, jako bych celou noc propařila a na závěr party jsem se ještě srazila s parním válcem. Tahle kocovina u mě převládala i během dne, kdy jsem odpoledne bezvládně odpadla třeba na dvě hodiny. Nešlo ale jen tak o nějaké polehávání, ale o nefalšovaný trvrdý spánek plný snů/i nočních můr.  

K doktorovi neletím hned tak s něčím, ale cítila jsem se fakt mizerně. Podpořil to i kolísající tlak, který lítal až ke stavu 80/60. Nakonec jsem přeci jen za obvoďákem vyrazila, nechala si udělat rozbory a popsala mu svoje problémy. Výsledky ukázaly zánět v těle, se kterým bojuju dlouhodobě. Takže vlastně nic nového. Jako dobré řešení se tedy jevilo přeléčit to antibiotiky (i když jsme vlastně nevěděli, co jdeme léčit). Abychom moc nezatížili trávení, vyřešit to měl třídenní driák. Následující víkend se však proměnil v peklo. Den a noc se mi slilo v jedno, jen jsem spala a bylo mi výrazně hůř. 

Přetrpěla jsem to, spolka poslušně nachystané tři tablety a posléze se dostavila na kontrolu. Průběh léčení doktora ani mě zrovna neuspokojil. Odběry na borelie v krvi se jen tak běžně nedělají, ale prý to za pokus stojí. Blbost, říkala jsem si. Žádný klíště na mě nevlezlo ani nepamatuju, musí to být zakopané jinde. Ale podle výsledků nebylo. Borelióza, jméno mé, těší mě. A tak jsem odcházela s vyhlídkou měsíce na antibiotikách. 

Dneska už jsem na konci třetího balení, ještě mi zbývá necelý týden polykání tabletek. Tělo bolí, žádná fyzická aktivita teď nepřipadá v úvahu, ale už aspoň neodpadám jako mrtvola během dne. Takže, radši nepodceňujte svoje zdraví. Že nemáte teplotu, nebolí vás v krku nebo nevidíte žádné jiné fyzické obtíže, to nemusí ještě nic znamenat. Nemusíte být "jen unavení", hlavně pokud to trvá delší dobu. Často jedeme ve vysokým tempu a na odpočinek není čas. No, já možná teď odpočívám tak na rok dopředu :) Je to unavující, ale snad bude brzo líp! Aspoň v to doufám. 

Mějte se krásně!

Vaše Eli

DSC_0875

DSC_0853

DSC_0881

DSC_0882

DSC_0866

DSC_0848
shoes - Nike
cullotes - F&F
t-shirt - Mango
cardigan - Mango
bag - Mango
sunnies - H&M

8 comments :

 1. Eli ty zkrátka vypadáš vždycky úžasně ;)

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Jejda, Eli, to mě mrzí, že procházíš takovým peklem teďka! Brzy se z toho dostaň, ať je líp :)

  ReplyDelete
 3. To je mi líto! To se tak někdy stane, ale vypadáš pořád hezky. Včera jsem dobrala ATB, tak snad bude líp.

  Hodně zdraví! všem!

  ReplyDelete
 4. I love this outfit, espeically these culottes! You looks stunning!

  xo, Esther

  http://bubblesther.com

  ReplyDelete
 5. Nohavice su super :) ako tak citam tvoje problemy presne takto sa citim. vitaminmy sa napchavam uz treti mesiac a z toho dva som totalne, mimo nehovoriac o obcasne zvysenej teplote, alebo bolesti v hrdle o tom ze som sa poriadne nevyspala uz ani nepamatam. Len ked pojdem ku mojmu lekarovi ten mi nikdy nic nezisti, takze tam radsej ani nechodim....:(

  ReplyDelete
 6. Outfit je super a boty sú geniálne! :)
  partofnciol.blogspot.sk

  ReplyDelete

Thank you for all your comments!