June 08, 2016

BEAUTY QUEEN

Přemýšleli jste někdy nad tím, co je to vůbec krása? Subjektivní a do určité míry pomíjívá záležitost. A taky v dnešní době nadužívané a nedoceněné slovo. Já si ho hodně šetřím. Když už někomu chci říct, že je krásný - něco to znamená. Neplýtvám tím tedy jen tak. Znáte to nejkrásnější místo na světě? Nebo víte, kde bydlí ten nejkrásnější člověk? Nejkrásnější místo ani člověka podle mě nikdy nenajdu, protože pro mě neexistují. Všechno je totiž krásné přesně tak, jak si to uděláme. 

Pak jsou tu ale socální sítě a jejich svět krásy. Dennodenně se do nás pěkně tlačí takzvané zavedené standardy krásna - velké výrazné oči, plné rty, naprosto dokonalý oválný tvar obličeje, dlouhé husté vlasy, štíhlá postava. A pokud to nemáte, běžte se zahrabat. Sama do zmíněného výčtu moc nezapadám (a proto se taky ukazuju na internetu #makessense) Obličej tvaru melounku, rty úzké, jemné rozlítané vlasy. Ale kupodivu, stále žiju. Zakopaný pes je totiž asi v tom, že už to dávno neprožívám jako životní tragédii. A snažím se aspoň z mála vytěžit maximum. 

Všem nedostakům totiž můžeme celkem jednoduše nakopat zadek - a to díky kosmetickému průmyslu. Bojuju za ty štíhlejší obličeje, plnější rty a oči ala mrkací panenka. Tutorialy na youtube mě navádějí, jak co nejlépe vykonturovat kterou partii - tady zúžit, prodloužit, zvýraznit! Malujeme si na obličej "klauna", abychom ho mohly následně dokonale "rozblendit". Hrajeme si sami se sebou, abychom díky tomu vytvořily lepší verzi svého já. Nebudu zastírat, že se o ni taky nesnažím, to bych jinak nepsala blog o módě. 

"Co je podle mě však zcela zásadní je to, abychom ty plný šuplíky šminek a přetékající skříně oblečení ovládaly pořád MY. Ne ony NÁS" 

---->>> 
DSC_0955_uprava
photos: my sister

Dneska máme k dispozici nespočet možností, jak se můžeme před ostatními prezentovat - co si vezmeme na sebe, jak se namalujeme, jak si učešeme vlasy. Vše tohle volíme většinou na základě nějakého osobního vkusu (pokud nám to někdo nediktuje). Znamená ale jiný vkus automaticky špatný vkus? Nemyslím si. Existuje jen špatné využívání vlastních předností. Je vždycky dobrý znát svoje mantinely a s těmi pracovat. Třeba: 
 • malé ženy by neměly nosit příliš dlouhé šaty
 • áčkové sukně sluší každé (takže must have!)
 • vyšší pas a podpatky prodlouží postavu
 • tělové silonky nadobro zahoďte, atd.
Držíme se základních pravidel a s těmi válčíme. Pokud kombinujeme dle nich, k tomu přimícháme trochu vlastního citu k módě, vložíme něco svého, vlastního - můžeme být krásní, styloví a dokonce i originální. Takže dneska, na krásu! :)
BeFunky Collage


DSC_1055_uprava

shoes - Mango
trousers - H&M
top - F&F
jacket - Stradivarius
bag - Parfois
watch - Casio

3 comments :

 1. Hezky napsane a ta zminena pravidla pravidelne porusuji :-) Nosim maxi saty a neprijde mi, ze opticky zmensuji naopak. Ackove sukne mne delaji sirsi a starsi a telove silonky mi delaji hezci nohy (samozrejme jsou to ty od znacek wolford, falke, Donna Karan atd.). Ovsem netvrdim, ze vypadam krasne. Jen se snazim o hezci ja.

  ReplyDelete
 2. Napsala jsi to skvěle, dokonale jsi to vystihla! :) Jinak outfit máš jako vždy krásně sladěný, sluší ti :)

  EVERYTHIN KATE

  ReplyDelete
 3. Líp bych to neřekla ;) Moc pěkný článek, Eli, a outfit skvělý jako vždy!

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  ReplyDelete

Thank you for all your comments!