June 24, 2016

ONLINE GIRL

Od té doby, co jsem se přestěhovala, jsem se stala závislá na nakupování. Překvapivě se ale nepřehrabuju týden co týden stojany s hadříky, ale pročítám obaly na na kaších, arašídových máslíčkách od Šufánka nebo bezlepkových Flapjacích. A baví mě to, moc moc! Ale ta móda taky, ne že ne. Akorát v obchodech se zdravou výživou se až tak nesetkávám s pomyslným útlakem tenhle kousek bude můj!, to jakože bychom se praly o poslední tyčinku nebo rozemletý arašídy. Většinou je jich v těch policích ještě dost a dost. Narozdíl od posledního topu velikosti 34 na věšáku v Zaře. 

Včera jsem se zřejmě definitivně utvrdila v tom, že kousek toho shopaholictví v sobě pořád mám - ale vybíjet ho můžu už jen online. Už nedávám tour od obchodu k obchodu, rvát se o každý kousek mě nebaví, potit se v těch hnusných kabinkách bez klimy mě taky nebaví! Nebo se snad snažit racionálně vysvětlit obsluze, že si jdu opravdu zkoušet všech sedm kusů, i když maximum je šest (kde zmizel jejich smysl pro obchod?). Nehledě na to, že kamkoliv zavítáte, během vteřiny se za vámi vytvoří nekonečná fronta, takže tlak v kabince stoupá a dobrá nálada klesá. Okej, kecám, bylo nám to celkem jedno.

Kamenné obchody pro mě připadají v úvahu pouze tehdy, když: 
 • zrovna minula devátá ráno (otevírá se)
 • zrovna minula osmá večer (pomalu se zavírá a lidé už neproudí z práce)
 • mám dvacet minut, než mi pojede bus, takže se rychle skočím někam mrknout (maximálně jeden obchod)
 • mám na sobě něco pohodlnýho, co bude v kabince rychle dole a zase rychle nahoře
 • pátý důvod mě zrovna nenapadá, ale vy si ho určitě vymyslíte! :)
Stává se ze mě maximální girl online a do kamenných obchodů mě dostanete zase nejdřív...no určitě až příští týden! Teď mrkněte do článku na kombinaci mých oblíných černých lace šatů a košile (koupeno online, hah) a výrazného psaníčka. K tomu jsem obula jen ploché bílo/stříbrné sandálky. Prostě pohodová casual verze. Pokud chcete povýšit na více formální variantu, stačí skočit do podatků a party look je na světě :)

A jak to máte vy, kde nakupujete častěji? Online/Offline? 

Přeji všem krásný víkend, 

Vaše Eli 

DSC_1161_uprava
photos: my sister

DSC_1115_uprava

DSC_1144_uprava

DSC_1133_uprava

DSC_1096_uprava
shoes - Baťa
dress - Mango
shirt - Mango
purse - F&F
watch - Casio

6 comments :

 1. Já nakupuju jedině offline, i kyž s tvými důvody samozřejmě souhlasím a moc dobře to znám. Zkoušení je otrava, světlo v kabinkách hrozný (a obzvlášť v Bershce, tam si pak místo oblečení odnáším nešťastnej výraz jak to vypadám:D), lidi se tlačí, prodavačky často nepříjemný......ALE netroufám si odhadovat velikosti online, a hlavně se mi kolikrát něco líbí na ramínku, ale když si to obleču na sebe, najednou si říkám jen TAK TO NE! :D Třeba naposledy nádherný šaty v Mangu - jak na vílu, nádherný, lehoučký, úplně jsem se v nich viděla někde na letním drinku......no a pak jsem si to oblíkla a vypadala jsem, jak kdybych na sobě měla průhledný povlečení na postel :D

  ReplyDelete
 2. Markét, tvoje důvody taky naprosto chápu, občas je to vybírání dost ošidný :-D Ale jako musím to zaklepat, vlastně kolikrát jsem si už objednávala věci online (dost z Manga, když ho zrovna zmiňuješ) a ještě jsem snad nikdy nic nevracela :) Jo, naposledy vlastně boty, no...ale většinou se mi v tomto ohledu celkem daří :)

  ReplyDelete
 3. Nakupování online mě baví - ale pouze pokud kupuju věci jako šperky, štětce na makeup, peněženku, kosmetiku. Boty ani oblečení si prostě netroufám odhadnout a i kdybych odhadla velikost, stejně neodhadnu, zda mi věc bude sedět :) Nákupní střediska mě už taky ale pomalu, ale jistě přestávají bavit - vždycky obejdu tak dva obchody a pak raději jedu pryč. Snažím se teď vynosit všechno to, co mi doma visí ve skříni, i když nepopírám, že občas nějakou tu šílenou chuť na nakupování dostanu:)
  Outfit chválím. Hlavně kabelka je nádherná :)

  ...Instantní krása...

  ReplyDelete
 4. wow, ty si aké krásne a zaujímavé dievča!! Tá listová kabelka je nádherná, perfektne oživí outfit :)
  som na tom rovnako - ja buď sekáče alebo online, mám zas opačný problém a to nájsť na seba v obchodoch niečo v konfekcii 40/42, čo by vyzeralo dobre :D
  Drew's Beauty

  ReplyDelete
 5. Taky nakupuju spíš offline, přecijen si to můžu vyzkoušet, ale pokud je moc lidí, velké fronty u kabinek, tak na to nemám! :D A máš krásné psaníčko :)

  ReplyDelete

Thank you for all your comments!