June 16, 2016

SWIM BABY, SUMMER IS HERE

Jak zatím užíváte léto? Já jsem měla minulý týden možnost zúčastnit se tiskové konference v největším aquaparku v Česku. Je to Aqualand Moravia v Pasohlávkách nedaleko krásné Pálavy, kde jsme si na vlastní oči mohli prohlédnout některé novinky pro letošní sezonu.

Vzhledem k tomu, že to mám do Pasohlávek skoro co by kamenem dohodil, chtěla jsem se mrknout, na co se můžou lidi těšit - abych to mohla pak šířit dál :) Protože pokud jste blázni do nejrůznějších venkovních atrakcí a taky nevydržíte v létě ani chviličku bez bazénu, být vámi bych se tady určitě zastavila. Nově se můžete ubytovat přímo u aquaparku v hotelu Aqualand INN, takže pokud jste zdaleka, je to jedna z variant, kde v noci složit hlavu. Nebo můžete stanovat vedle v kempu, což má taky něco do sebe. Více o novinkách se dozvíte v samotném článku! --->>>
AQM_koláž


Kromě toho, že jsme si prošli celý areál, jsme mohli nakouknout také do nově postavených mini-hotýlků. Ty jsou pojmenovány podle odrůd vína, což je podle mě super nápad! V každé z těchto budov jsou pokoje v přízemí a v pvním podlaží, rozdělené podle standardu vybavení. Jsou vkusně zařízené, v každém z nich nechybí koupelna a balkon s posezením. A proč vůbec možnost ubytování využít? Jednak to máte do areálu pár kroků, největším lákadlem je ale podle mě především cena - ta je totiž složená nejen z poplatku za samotné ubytování, ale je v ní automaticky zahrnut i vstup do areálu (a to včetně relaxační zóny). Navíc, ceny nejsou fixní, ale pohyblivé, tak jak to můžeme znát třeba z populárního booking.com. Vyberete si termín, ukáže se vám aktuální obsazenost a výsledná částka. Cena za jednoho/pokoj/noc začínala mimo sezonu na 990,-, což i se vstupem do areálu není podle mého vůbec zlé. Otázkou je, jak se budou ceny během léta zvyšovat.


V Aqualandu myslí také na pravidelné doplňování tekutin. Už v předchozích sezónach si mohli návštěvníci užívat bar ve vnitřním bazénu, letos jeden takový přibyl i ven. Nemusíte tak prakticky vylézat z vody a občerstvení máte pořád na dosah :) Já osobně mám ráda relax a chtěla bych taky vyzkoušet římské lázně, které jsou součástí areálu. I tady se letos můžeme setkat s novinkou - odpočinková zóna s privátními lehátky a masáže pod širým nebem. Rozhodně zajímavá nabídka, ovšem hodně podle mě bude záležet na stanovených cenách. 


A protože jsme holky hladový, nemůžu neokomentovat nabídku jídel. Oproti zahajovacímu roku, kdy nabídka připomínala spíše dost předražené koupaliště - smažák a hotdog byly vrcholem kulinářského umění - food court se vyšvihnul. Ségra testovala bramborové noky s hráškovým pestem, těstovinový salát, panna cottu a fresh z pomerančů. Jediná výtka byla na těstoviny, které prý byly trochu rozvařené, jinak spokojenost, za kterou si samozřejmě zase zaplatíte (ceny za teplá jídla okolo 120-150 Kč). 

Pokud se na to podíváme z úhlu bezlepkové a bezlaktózové diety, nabídka je samozřejmě omezenější. Nabídka ovoce a zeleniny na studeném baru to vždy jistí, výběr rozhodně chválím. Teplá jídla dopadla o něco hůře. Alergeny jsou naštěstí vypsané, takže to situaci usnadňuje. Jediné teplé bezlepkové jídlo však bylo kuře s rýží, i přestože v nabídce byl i losos s opečenými bramborami a koprovou omáčkou. Ovšem objednat bez omáčky, která byla evidentně zahuštěná moukou, nešlo - podle vyjádření obsluhy už si losos v omáčce před servírováním zaplaval. Bezlepkáři by si pak jako dezert mohli vychutnat panna cottu, pro bezmlékaře asi přichází jen varianta ovocná. To zní sice celkem smutně, ale třeba oproti veganům jste ještě o to kuře ve výhodě :) 

Pokud se během léta do Aqualandu vypravím, sepíšu pro vás ještě podrobnější reportáž, co se týče jednotlivých služeb. Hodně jsem zvědavá i na celkovou kapacitu areálu. 

Mějte se krásně a užívejte léta!

Vaše Eli

No comments :

Post a Comment

Thank you for all your comments!