July 18, 2016

BORROW IT AND SAVE SOME MONEY

Události minulého týdne mě tak nějak vykolejily z běžného rytmu, že jsem nebyla schopná ani dokončit editování slibovaného outfitu. Když vidím obrázky z Nice nebo následující den z Turecka, střelbu v USA, psát o kulotkách s palmovým potiskem přestává naprosto dávat smysl. Takže jsem si dala pár dní oraz a soustředila se na hezké věci. Být jen tak s rodinou, s přítelem, koukat na seriály, filmy nebo si upéct krásně modré cupcaky a baštit je na posezení. 

Vždycky jsem si říkala, jak to asi dělali lidi za války. Když se všude kolem děly strašné věci, jak mohlo všechno ostatní "jen tak" jít dál. Na druhou stranu, ono to asi ani nijak jinak nejde. Jak si totiž jinak udržet aspoň trošku čistou hlavu než tím, že se upneme k tomu, co děláme běžně, čemu jsme se doposud věnovali každý den? Právě proto nás ten běžný režim může udržet nad vodou. Rutina nás nenechává klesnout na dno. Takže v tomhle mém normálnu si dneska můžete prohlédnout novou inspiraci na outfit. Trošku nezvykle v podání mojí sestřičky, která obvykle stojí z druhé strany fotoaparátu :) 

DSC_1226_uprava
photos: by me


DSC_1223_uprava

Mít ségru s podobným vkusem, stylem a velikostí je nejen hrozně fajn, ale ono se to může dokonce i vyplatit. Pokud jste na stejné vlně, máte už dost rozumu a pubertální výlevy typu "to jsem si koupila já!" (znáte to někdo taky? :)) za sebou, půjčování oblečení může vašemu šatníku v období krize dost pomoct. Ať už zrovna nemáte "jen" co na sebe, nebo se vám to, co máte na sebe, zrovna přestane líbit. Já zažívám obvykle období, kdy se mi moje věci tak nějak "přenosí". Přestanou mě bavit. A i když vím, že kupovat si něco dalšího je zbytečnost, je třeba se nějak zařídit, abych každý den nestála jako zoufalec před prázdnou-plnou skříní. 

Pak většinou moje první kroky směřují k Lence a snažím se vykopat něco ze dna jejího šatníku. Samozřejmě podle jejích vlastních měřítek je její skříň taky naprosto žalostná a tvrdí mi, že tam stejně nic nenajdu. Většinou jsem ale i tak nakonec úspěšná. Pak takový change není čas od času k zahození, pár věcí si poměníme a na chvíli je zase klid :). Tímhle způsobem mi na rok "ukradla" moje bílé džíny, které se zase teď vrátily ke mě. Já mám momentálně na oplátku půjčené sako, šaty a na chvíli u mě zavítaly i tyhle culottes. Takže pokud máte hluboko do kapsy nebo jen nechcete plýtvat zbytečným nakupováním, rozhodně si najděte podobného parťáka! 

Takový můj malý saving tip na začátek tohoto týdne :)

Užívejte sluníčko a zase se určitě uvidíme!

Vaše Eli

DSC_1214_uprava

DSC_1211_uprava

DSC_1207_uprava
sneakers - Lacoste
culottes - H&M
t-shirt - Lindex
bucketbag - Mango

3 comments :

 1. To je super, vidět Lenču před objektivem :) Palmový potisk teď fakt jede, moc se mi to líbí a říkám si, kdy tomu taky podlehnu. Nějakého parťáka na půjčování věcí bych také potřebovala.
  A ty události v Nice, Turecku, atd. - jak píšeš, člověk se musí obklopit tím svým "normálnem" a nějak to překousnout a přežít...

  ReplyDelete
 2. Máš úplnou pravdu, Eli. Taky se snažím užívat si každou pěknou chvíli. Jinak se to ani nedá zvládnout.

  Jinak vás s Léňou moc obdivuju. Máte obě parádní vkus, ale to víš ;)

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. já si na chvíli říkala že jsem na špatném blogu a kde je ta krátkovlasá kočka :D A pak jsem si přečetla že jste se vyměnily... Ségře to moc sekne :)) super kalhoty!

  ReplyDelete

Thank you for all your comments!